Plany i postanowienia na rok 2021

Hej Kochani!

Kto z Was robi noworoczne postanowienia i plan działania na nowy rok? Do tej pory nie tworzyłam dla siebie takich planów czy postanowień, ale z własnego doświadczenia wiem, że słowa napisane mają większą moc. Właśnie dla tego stworzyłam listę planów i postanowień. Oczywiście, plany planami, a życie jest życiem… Czas zweryfikuje ile z postanowień i planów uda mi się zrealizować, jednak w tym roku podchodzę do tego tematu z dużym entuzjazmem i będę robić wszystko by być maksymalnie jak tylko potrafię konsekwentna w swoich działaniach. Dziś chcę podzielić się z Wami swoją listą postanowień i planów.

1. Regularność postów

Nie bez przyczyny umieściłam ten punkt jako pierwszy na swojej liście. Ostatnio przeanalizowałam wszystkie swoje działania i podsumowałam zmarnowany czas – mimo tego, że w głowie miałam mnóstwo pomysłów, którymi chciałam się z Wami podzielić do tej pory jakoś nie potrafiłam tego w żaden sposób usystematyzować. Pierwszy tydzień nowego roku i 3 post. Mam nadzieję, że częstotliwość moich publikacji będzie tylko większa.

 

2. Samorozwój

Ten punkt jest dla mnie kluczowy. W tym roku przede wszystkim stawiam na siebie. Może brzmi to egoistycznie, ale wiem, że inwestycja w swój rozwój jest najlepszym co można sobie w życiu podarować. W samorozwoju przede wszystkim nauka makijaży, dlatego właśnie od jutra zaczynam kurs INTENSE PRO w Pro Makeup Academy. Uważam, że makeup jest tak zmienny, że powinnam być na bieżąco, stale uczyć się nowych technik i zdobywać nowe doświadczenie. W samorozwoju uwzględniam też czytanie książek psychologicznych i coachingowych. To aspekt, który od jakiegoś czasu przykuwa moją uwagę, dlatego chce pogłębiać swoją wiedzę. Na ten rok zaplanowałam dla siebie również systematyczną naukę języka angielskiego. Niestety, prawda jest taka, że jeśli nie używam angielskiego na co dzień to zapominam wielu rzeczy. A przecież angielski to język, którym możemy posługiwać się na całym świecie więc dobrze byłoby mieć odpowiednie możliwości. Chciałabym też nauczyć się hiszpańskiego, przynajmniej podstaw, ale ten plan nie jest dla mnie priorytetowy. To po prostu jedno z marzeń do zrealizowania. Jeśli nie w tym roku to przyjdzie na to jeszcze odpowiednia pora.

 

 

3. Czas na zdrowy odpoczynek

W tym roku przede wszystkim planuję dłuższy urlop. Nie taki na weekend, tylko taki kiedy na kilka dobrych dni, gdzie będę mogła wyciszyć się od bieżących spraw. Zmiana otoczenia i taki reset bardzo dobrze wpływa na późniejszą pracę, a w ostatnich kilku latach bardzo zaniedbałam swój work life balance, dlatego ten punkt też odgrywa dla mnie kluczową rolę. W tym punkcie zawieram też codzienny zdrowy odpoczynek. Pracując kilka godzin przy komputerze odczuwam coraz większe zmęczenie kręgosłupa. Jakiś czas temu moja przyjaciółka fizjoterapeutka zrobiła mi masaż- czułam się po nim jakby przejechał po mnie czołg. Dlaczego? Bo doprowadziłam swój organizm do ogromnego spięcia zarówno poprzez sposób pracy jak i codzienne stresy. Postanowiłam, że w tym roku będę regularnie chodziła na masaże, korzystała z maty do akupresury i przynajmniej 3 razy w tygodniu znajdowała czas na jogę.

 

 

 

Jak widzicie moja lista nie jest długa. Tworząc ją przede wszystkim skupiłam się na możliwości osiągnięcia swoich celów i wypracowania sobie własnych dobrych nawyków. Chcę by w przyszłości stały się one codziennymi rytuałami.  Nawet, jeśli któregoś z punktów mojej listy nie uda mi się zrealizować to będzie to dla mnie dobra podstawa do przeanalizowania wszelkich przeszkód i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Bo przecież od czegoś trzeba zacząć, a nowy rok to idealny moment na stworzenie takiej listy i wdrożenie jej do codziennego życia!
Jeśli tworzycie takie listy z postanowieniami czy planami to koniecznie dajcie znać co się w nich znalazło! Jestem bardzo ciekawa!

 

 

 

 

Ściskam!

K.

Klaudia Próchnicka

Witajcie! Nazywam się Klaudia Próchnicka – mam 25 lata i mieszkam w Łodzi. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim - kierunek zarządzanie - specjalność zarządzanie projektami oraz studia magisterskie na kierunku zarządzanie- specjalność marketing. Od ponad dwóch lat pracuję jako marketingowiec, a z zamiłowania i pasji jestem wielką pasjonatką stylizacji, makijaży oraz szeroko pojętego lifestylu. Dziękuje Wam za to, że jesteście ze mną od początku mojej przygody z blogowaniem, a nowych czytelników witam z wielką radością i mam nadzieję, że zostaniecie ze mną dłużej. Dołożę wszelkich starań, aby na moim blogu każdy z Was znalazł coś dla siebie. Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę dlatego zainteresowanych odsyłam do zakładki WSPÓŁPRACA. Dziękuję! K.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Positive Energy by Klaudia. Wykonanie: ELCOM SOLUTION