„Nic CI się w życiu nie udało!”- o świadomości własnych możliwości, poczuciu wdzięczności i wierze w siebie

Zastanawiam się, co przyszło Wam do głowy czytając tytuł tego wpisu….”Nic Ci się w życiu nie udało…” brzmi trochę smutno, dla niektórych może nawet przerażająco. No bo jak to mi się nic w życiu nie udało? Każdy z nas ma w swoim życiu mnóstwo aspektów, rzeczy i osiągnięć, z których jest dumny ( a przynajmniej powinien być).
Przygotowując ten wpis długo analizowałam to, co chce Wam przekazać. Różnorodność osobowości, zmienność czynników, otoczenie…rozmawiałam z osobami z mojego najbliższego otoczenia i podtrzymuje to co napisałam w tytule. „NIC CI SIĘ W ŻYCIU NIE UDAŁO”!”. Zaraz wyjaśnię dlaczego uważam, że ani Tobie, ani mnie nic się w życiu nie udało.

 Świadomość własnych możliwości

Otóż, prawda jest taka, że my ludzie mamy taką strasznie brzydką tendencje do plotkowania o innych, do zazdrości o sukcesy innych osób. A jeśli już nam samym udaje się osiągnąć jakiś sukces to nie mówimy : „Świetnie! Zrobiłem to! Osiągnąłem swój cel/ zrealizowałem swoje marzenie. Jestem z siebie dumny!” Oczywiście, nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Znam osoby, które potrafią tak powiedzieć, ale w moim otoczeniu mogę wyliczyć je na palcach jednej reki….
Zwykle w chwili sukcesu większość z nas rozmawiając o tym z kimś innym powie „udało mi się!” A jak już ktoś nas pochwali to większość z nas – mówię z nas bo to również w pewnym stopniu dotyczy mnie- większość z nas po prostu bardzo grzecznie podziękuje, byle w taki sposób, żeby przypadkiem nie okazać swojemu rozmówcy, że czujemy dumę z naszego osiągnięcia. Tylko na ile jest to prawda? Zastanówmy się…   co Ci się w życiu udało?
Prawda jest taka, że nic! Mówię poważnie! NIC CI SIĘ W ŻYCIU NIE UDAŁO!
Ani Tobie, ani mnie. Wszystko co w życiu osiągnąłeś i zrobiłeś nie było kwestią przypadku. Oczywiście, sporadycznie coś mogło się wydarzyć przypadkowo. Szansa taka jak wygranie 6 w lotto!

Wiara we własne możliwości

Prawda jest taka, że wszystko to co masz. Wszystko to co w życiu osiągnąłeś jest wynikiem Twojej pracy. Pewnie w tej chwili pomyślisz, że przecież są osoby, które załatwiają swoje sprawy „ po znajomościach”. Jasne, tak jest. Tylko, że te znajomości to efekt zbudowanej wzajemnej relacji.
Nikt nie dostał niczego za darmo, a gwiazdy nie sprzyjały. Po prostu. Każdy z nas ma to na co sobie zapracował. Warto sobie to uświadomić! Powinieneś być z siebie dumny! Masz ku temu powody! Uświadom sobie jaką życiową drogę przebyłeś by właśnie teraz być w tym miejscu. Jak wiele przeszkód pokonałeś, by dziś móc uświadomić sobie jak wiele osiągnąłeś?
Nikt nie zrobił tego za Ciebie. Wszystko to nie było przypadkiem i historią pt. „Udało się!” To po prostu Twoja praca!
Często nie mamy świadomości jak wiele robimy. Nie wierzymy w siebie i umniejszamy sobie samym. Każdego dnia powinniśmy w siebie wierzyć! Wierzyć w to, że możemy osiągnąć wszystko czego pragniemy. Wszystko jest do zdobycia pod warunkiem, że jesteśmy zdeterminowani i gotowi do pracy. Nie ma rzeczy niemożliwych, a bariery zwykle są jedynie w naszej głowie.
Właśnie tym wpisem chciałabym uświadomić, a może tylko przypomnieć Wam jak ważna jest umiejętność doceniania i wdzięczności.
W tym przypadku należy tu doceniać samego siebie.
Właśnie dziś chciałabym Ci przypomnieć, że powinieneś doceniać to, ile w życiu osiągnąłeś. Jak ciężko na to zapracowałeś. Wdzięczność to cudowne poczucie.

Wdzięczność

Mam nadzieję, że podobnie jak ja będziecie wdzięczni, samym sobie za to jak wiele udało Wam się w życiu osiągnąć. Uważam że warto we wszystkim pamiętać o samym sobie. Pewnie brzmi egoistycznie… Być może masz rację, jednak bez kochania samego siebie, bez poczucia wdzięczności nie będziemy też potrafili budować trwałych, prawdziwych i szczerych relacji z innymi. Wiem, że często o tym zapominamy. Zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy za czymś gonimy zapominamy o chwili dla samego siebie. O praktykowaniu wdzięczności. Wdzięczności za wszystkie małe, ale jakże piękne rzeczy w naszym życiu.
Z tą myślą zostawiam Was na wieczór.

 

Ściskam

K.

Klaudia Próchnicka

Witajcie! Nazywam się Klaudia Próchnicka – mam 25 lata i mieszkam w Łodzi. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim - kierunek zarządzanie - specjalność zarządzanie projektami oraz studia magisterskie na kierunku zarządzanie- specjalność marketing. Od ponad dwóch lat pracuję jako marketingowiec, a z zamiłowania i pasji jestem wielką pasjonatką stylizacji, makijaży oraz szeroko pojętego lifestylu. Dziękuje Wam za to, że jesteście ze mną od początku mojej przygody z blogowaniem, a nowych czytelników witam z wielką radością i mam nadzieję, że zostaniecie ze mną dłużej. Dołożę wszelkich starań, aby na moim blogu każdy z Was znalazł coś dla siebie. Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę dlatego zainteresowanych odsyłam do zakładki WSPÓŁPRACA. Dziękuję! K.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Positive Energy by Klaudia. Wykonanie: ELCOM SOLUTION