Kwarantanna – jak wykorzystać swój wolny czas?

Coraz częściej słyszę od znajomych, że nie wiedzą co ze sobą robić w tym wolnym czasie, którego teraz mają w nadmiarze, dlatego dziś przychodzę do Was z kilkoma moimi propozycjami. Jak wykorzystać swój wolny czas? Jest cała masa rzeczy, na które zwykle większość z nas nie ma czasu. Pewnie u Was też leży cała masa książek, które od roku czekają na przeczytanie, albo od miesiąca chcecie obejrzeć nowy sezon ulubionego serialu na Netflixie, ale do tej pory zawsze było coś ważniejszego do zrobienia. Ja spisałam sobie na kartce wszystkie sprawy, które muszę nadrobić bo do tej pory nie miałam na to czasu, uporządkowałam w kwestii ważności, a później spisałam rzeczy, które chciałam zrobić ale nie miałam kiedy. Jak można wykorzystać swój wolny czas w czasie kwarantanny? W tej chwili mam na to 7 pomysłów!

1.Porządki w albumach

Chyba większość z nas ma problem z zebraniem się do wywołania zdjęć i uporządkowania swoich albumów.  Teraz macie kilka dni wolnego, więc koniecznie zajrzycie do swoich albumów. Miłe wspomnienia to też świetny sposób na poprawę humoru.

2.Planszówki

Uwielbiane gry, które zwykle poprzez zabawę też uczą są świetnym rozwiązaniem. To chyba jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z bliskimi

3.Zaległości w serialach

Nowy sezon Szkoły dla elity, za chwilę pojawi się kolejny sezon Domu z papieru. W „normalnej sytuacji” pewnie każdy z nas czekałby na wolny weekend, by móc przez kilka godzin nadrobić swoje zaległości serialowe. Teraz? Czasu masz aż nad to! Nadrabiaj!

4.Książki

To moja największa słabość. Zawsze brakowało mi wolnych chwil na wolny wieczór z książką. Może  w Twojej biblioteczce też czeka książka, którą dostałeś na urodziny i zamierzałeś przeczytać już pół roku temu? Książki nie tylko dadzą CI chwilę wytchnienia i pozwolą się wyciszyć, ale też wzbogacają Twoją wiedzę.

5.Puzzle

Dla mnie puzzle to ogromna nauka cierpliwości i pokory. Samo odwrócenie wszystkich elementów wymaga sporo czasu ( mam na myśli puzzle, które składają się min z 500 elementów) , ale ułożony widok często zapiera dech! Zdecydowanie warto poświęcić na to jeden wieczór!

6.Nauka języków

Jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla siebie zrobić. Najlepszą inwestycją jest ta w siebie! Może wolny czas warto poświęcić na godzinę lub dwie powtórki języka, którego się uczysz, albo zawsze chciałeś się nauczyć, ale nigdy wcześniej nie miałeś kiedy się za to zabrać?
Jestem pewna, Twoja praca zaowocuje!

 

7.Porządki

Przegląd szafy, pozbycie się starych ubrań,które tylko zalegają w mieszkaniu, porządki w kuchni, domowym biurze, a nawet mycie okien wszystko to co wymaga czasu, a nigdy wcześniej nie było go na tyle dużo, by móc to wszystko zrobić. W czystym i odświeżonym mieszkaniu znacznie lepiej spędzić kwarantannę.  Ja w czasie kwarantanny zdążyłam już uporządkować swoją szafę i przygotować ją na wiosnę. Link do wpisu z porządkami w szafie znajdziecie TUTAJ.

A Wy co robicie w tym czasie? Jakie zaległości nadrabiacie? Może macie jakieś kreatywne pomysły, którymi chcecie się podzielić? Czekam na Wasze propozycje!

Buziaki!
K.

Klaudia Próchnicka

Witajcie! Nazywam się Klaudia Próchnicka – mam 23 lata i mieszkam w Łodzi. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim - kierunek zarządzanie - specjalność zarządzanie projektami. Aktualnie jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich- kierunek zarządzanie - specjalność marketing. Z zawodu jestem również technikiem usług kosmetycznych. Z zamiłowania jestem wielką pasjonatką stylizacji i wizażu. Swoimi pomysłami na stylizację i makijaż postanowiłam podzielić się w Internecie dlatego od kilku miesięcy prowadzę bloga. Poprzez pasję chcę dzielić się z innymi, nie tylko swoimi pomysłami związanymi z modą i urodą, ale również z szeroko pojętym lifestylem. Dziękuje Wam za to, że jesteście ze mną od początku mojej przygody z blogowaniem, a nowych czytelników witam z wielką radością i mam nadzieję, że zostaniecie ze mną dłużej. Dołożę wszelkich starań, aby na moim blogu każdy z Was znalazł coś dla siebie. Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę dlatego zainteresowanych odsyłam do zakładki WSPÓŁPRACA. Dziękuję! K.

2 komentarze
  1. Ja większość dnia pracuje, a po pracy skupiam się albo na moich social mediach, albo oglądam jakiś film, jak mam dość siedzenia w telefonie cały dzień. No i obowiązkowo codziennie spacer z psem. 😉

    1. Spacery na świeżym powietrzu z pupilem to idealna chwila na przewietrzenie głowy. Praca nad social mediami wymaga mnóstwo czasu, więc domyślam się, że Twój dzień jest zapełniony maksymalnie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Positive Energy by Klaudia. Wykonanie: ELCOM SOLUTION