Kalendarz czy planer? Co wybierasz do planowania swoich celów?

Kilka dni temu pisałam Wam o swoich planach i celach, które sobie postawiłam na ten rok. Ja zdecydowanie należę do tych osób, które wolą mieć spisane wszystko na kartce papieru. Będąc jeszcze na uczelni większość moich znajomych robiła notatki na komputerach ja wolałam mieć wszystko zanotowane na kartkach. Po pierwsze jestem wzrokowcem, często zaznaczam sobie ważne rzeczy kolorami- przez co najważniejsze kwestie lepiej utrwalają mi się w pamięci, a po drugie wierzę, że słowo pisane ma moc. Dodatkowo, zawsze kiedy spisuje sobie plan dnia czy zadania do wykonania często je zakreślam i odznaczam to co już wykonałam. W tym roku wybrałam dla siebie 3 kalendarze, z których już korzystam. Ktoś może zapytać „po co Ci 3 kalendarze?” jednak każdy z nich rozgraniczyłam do innych aspektów mojego życia.

Create Yourself

Pierwszy z nich to kalendarz codzienny  Create Yourself stworzony przez Mateusza Grzesiaka. W tym roku bardzo mocno stawiam na swój rozwój osobisty, dlatego postanowiłam, że w codziennym życiu będzie mi towarzyszył właśnie ten kalendarz. Całość została zaprojektowana właśnie z myślą o rozwoju osobistym. W kalendarzu poruszone zostały różnorodne aspekty życiowe takie jak relacje z innymi, zdrowie, planowanie czy też komunikacja. W kalendarzu znajdziecie mini planery miesięczne , miejsce na stworzenie listy celów, sposobów ich osiągnięcia oraz to-do list. Dodatkowo przed każdym tygodniem na jednej stronie jest też planer tygodniowy z datami i miejscem na odznaczenie wykonanych zadań. Cały kalendarz jest podzielony na jeden dzień rozpisany co godzinę od 8 do 22. Dodatkiem są mini teksty z teorią na temat poruszany w danym miesiącu i ćwiczeniem do wykonania. Właśnie ze względu na tak praktyczne podejście wybrałam ten kalendarz dla siebie.

 

 

Planer roczny

Drugi wybrany przeze mnie kalendarz, a właściwie bardziej planer to Planer roczny  Katarzyny Bondy.  Wybrała ten planer, ponieważ jest  zaprojektowany dla osób, które chcą nauczyć się pisać. Mam tu na myśli regularne pisanie dobrych merytorycznie tekstów. W odróżnieniu do poprzedniego kalendarza, o którym mówiłam ten planer nie ma określonych miesięcy. Dzięki temu samodzielnie mogę zaplanować dni bez zbędnego marnowania kartek na niewykorzystane tygodnie w roku. Podobnie jak w poprzednim przypadku w tym planerze również znajdują się praktyczne ćwiczenia do wykonania jednak te związane są z doskonaleniem sztuki pisania. W planerze znajdują się wskazówki na temat budowania warsztatu, sposobach na tworzenie dobrych notatek, czy też porady gdzie szukać inspiracji do tworzenia. Jednym z moich tegorocznych celów jest regularna publikacja postów na blogu, dlatego ten planer służy mi do planowania i zapisywania swoich pomysłów.

 

Rok pełen inspiracji

Ostatni planer, o którym chcę Wam powiedzieć jest Rok pełen inspiracji Reginy Brett. Miałam możliwość przeczytania kilku książek tej autorki. Zawsze byłam zachwycona jej twórczością. Cały rok podzielony jest na 52 tygodnie, które jednak nie są datowane, co jest świetną sprawą do nieregularnych zapisków. W planerze znajdziecie też inspirujące przemyślenia autorki na każdy tydzień, miejsce na stworzenie listy marzeń i pytania, które warto sobie zadać np. „W których momentach dnia powinnam zwolnić?”  To planer, w którym zapisuje wszystko to co, przychodzi mi do głowy. Pomysły na makijaże, swoje przemyślenia czy też listę zakupów. Tak, tworze papierowe listy i zawsze mam przy sobie coś do pisania. Tylko po to, żeby przypadkiem  myśli mi nie uciekły, czy też żebym mogła wrócić po czasie do jakiegoś niezrealizowanego do tej pory pomysłu, który udało mi się udoskonalić.

 

 

 

 

A Wy jakie kalendarze lub planery wybieracie dla siebie? Spisujecie wszystko na papierze, czy jednak wolicie trzymać zapiski w telefonie lub komputerze? Dajcie znać w komentarzach!

 

 

Ściskam!

K.

Klaudia Próchnicka

Witajcie! Nazywam się Klaudia Próchnicka – mam 25 lata i mieszkam w Łodzi. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim - kierunek zarządzanie - specjalność zarządzanie projektami oraz studia magisterskie na kierunku zarządzanie- specjalność marketing. Od ponad dwóch lat pracuję jako marketingowiec, a z zamiłowania i pasji jestem wielką pasjonatką stylizacji, makijaży oraz szeroko pojętego lifestylu. Dziękuje Wam za to, że jesteście ze mną od początku mojej przygody z blogowaniem, a nowych czytelników witam z wielką radością i mam nadzieję, że zostaniecie ze mną dłużej. Dołożę wszelkich starań, aby na moim blogu każdy z Was znalazł coś dla siebie. Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę dlatego zainteresowanych odsyłam do zakładki WSPÓŁPRACA. Dziękuję! K.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Wszelkie prawa zastrzeżone - Positive Energy by Klaudia. Wykonanie: ELCOM SOLUTION